Loading image

Blog

Sklep Prestashop 1.7 już jest. Aktualizacje i Wdrożenia.

  |   Aktualności

PrestaShop wprowadza na rynek najnowszą wersję swojego oprogramowania: PrestaShop 1.7. Jej powstanie nie byłoby możliwe bez licznych informacji zwrotnych, jakie otrzymaliśmy od naszych użytkowników na przestrzeni ostatnich lat.

Obecnie ponad 250 000 Sklepy Internetowe korzysta z platformy PrestaShop. Co musisz wiedzieć?

1. W moim sklepie korzystam ze starszej wersji oprogramowania (1.4, 1.5, 1.6). Czy koniecznie muszę już teraz przejść na wersję 1.7?

Oczywiście, że nie. Twój sklep będzie funkcjonował jak do tej pory, nie ma pośpiechu — zwłaszcza w związku ze zbliżającym się sezonem świąteczno-noworocznym i zimowymi wyprzedażami.

Jeśli chcesz zacząć korzystać z wersji 1.7, pamiętaj że chodzi o dużą aktualizację oprogramowania PrestaShop. Wymaga ona podjęcia stosownych środków ostrożności

Firma KDWEB może dla Ciebie przeprowadzić taką migrację.
Z uwagi na fakt, że system szablonów został napisany od nowa, motyw z którego aktualnie korzystasz będzie wymagał zmiany lub całkowitego przeprojektowania. Podobnie z modułami — należy je drobiazgowo sprawdzić i dostosować (przynajmniej pod względem designu).

W związku z tym potraktuj aktualizację do wersji 1.7 jako poważny projekt. Samo przygotowanie migracji danych może zająć kilka dni.

2. Czy wersja 1.6 zostaje zawieszona?

Oczywiście, że nie! Ostatnia aktualizacja 1.6.1.9 jest tego potwierdzeniem: będziemy jeszcze długo zapewniać wsparcie dla wersji 1.6 oprogramowania PrestaShop. A konkretniej: będzie ona wspierana jeszcze przez 2 lata po wprowadzeniu na rynek wersji 1.7, czyli do października 2018 r. W najbliższych miesiącach oczekuj więc kolejnych aktualizacji wersji 1.6 zawierających poprawki do błędów zgłoszonych przez społeczność. Pamiętaj, że Ty również możesz przyczynić się do rozwoju naszego oprogramowania, proponując własne poprawki!

3. Jak uaktualnić sklep do wersji 1.7?

Programiści są w trakcie uaktualniania modułu aktualizacji za pomocą 1 kliknięcia, aby umożliwić sprawne przejście do nowej wersji 1.7. Pamiętaj, że ten moduł obejmie wyłącznie dane sklepu. Szablon graficzny i moduły zostaną zmienione na domyślne, a szablon z wersji 1.5/1.6 zostanie zdezaktywowany, podobnie jak moduły opracowane przez firmy zewnętrzne. Należy więc zatem dobrze przygotować się do migracji!

Sugerujemy, aby skontaktować się z NAMI w celu uzyskania pomocy w aktualizacji do wersji 1.7.

4. Gdzie mogę poszukać odpowiedzi na moje pytania związane z wersją 1.7?

Forum społeczności pozwoli Ci uzyskać pomoc od innych członków społeczności
Witryna Forge, bugtracker platformy PrestaShop: tu możesz zgłosić błędy
Pomoc techniczna PrestaShop to najlepszy adres, jeśli potrzebujesz wsparcia technicznego
– PrestaShop 1.7 na Build.prestashop.com

 

Sklepy Prestashop